Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: Sobota, Październik 31, 2020
Zobacz Temat
Jinja Temple | FORUM TEMATYCZNE | Muza
Autor J music / muzyka jap?ska
Ola-chan xP
Użytkownik

Dodane dnia 02-05-2009 18:20
Temat ogólnie o muzyce japońskiej. Preferujecie j pop czy może j rock ?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: J music / muzyka jap?ska
@T3NCHU
Super Administrator

Dodane dnia 04-05-2009 12:38
aby po japońsku
jeśli chodzi o mnie to słucham j-popu, j-rocka, nieraz japońskiego heavy metalu, j-core też spoko i podobny do niego hard-rave oczywiście też japoński miałem nawet przyjemność posłuchać oryginalnej japońskiej muzyki ludowej

nagisa
Użytkownik

Dodane dnia 18-10-2009 20:33
Jeżeli chodzi o japońskie zespoły, to moim ulubionym jest NEWS, następnie Arashi, Ai Otsuka, Utada Hikaru i Yui, a na samym końcu moich ulubionych zespołów jest Orange Range - " Ikenai taio "

26591225 Wyślij Prywatną Wiadomość
Asmena
Użytkownik

Dodane dnia 22-10-2009 17:00
Ja ostatnio zakochałam się w Kalafinie Hmmm... Cio jeszcze?...

Malice Mizer!!! Bogowie!!!
Jeszcze bardzo lubię Schwarz Stein. I Gothikę.
9723380 Wyślij Prywatną Wiadomość
lidk_a
Użytkownik

Dodane dnia 25-10-2009 22:04
moim skromnym zdaniem Kanon Wakeshima wymiata
22568734 Wyślij Prywatną Wiadomość
Natasza41
Użytkownik

Dodane dnia 09-03-2010 14:21
Nie jestem specjalistką ale m. in. Miyavi Anna Tsuchiya An Cafe

U mnie jeszcze doszła Yui ^^:yes:

Spełniony koszmar, najpiękniejszym snem...
Zepsute życie, nie wiesz, co powiedzieć...
Dalej osądzasz innych, gdy sam najlepszy nie jesteś...
Awangarda w wojnie: Bez obstrzału przeżyć...
A reszta, to tylko plastikowe zabawki...
10779134 www.bo-to-historia-zemsty.blog.onet.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
KuroKaze
Użytkownik

Dodane dnia 09-03-2010 16:28
An Cafe to moj ulubiony zespol
Kanon Wakeshimę tez uwielbiam. A tak to od czasu do czasu Girugamesh, The Gazette... Nie pogardzę vocaloidami XD Właśnie słucham Musunde Hiraite Rasetsu to mukuro ^^
Oprócz tego j-electro: Aural Vampire Bespa Kumamero oraz troche j-tech i j-core

i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_01.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_02.png
i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_03.pngmyanimelist.net/signature/Kuro-Kaze.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_05.png
i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_06.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_07.png
8765162 Wyślij Prywatną Wiadomość
Dealus
Użytkownik

Dodane dnia 03-04-2010 18:37
Exist Trace
Takie moje nowe odkrycie
509149175 Wyślij Prywatną Wiadomość
NellTu
Użytkownik

Dodane dnia 03-04-2010 19:40
Nana Mizuki i Yui xDD

4728820 http://www.youtube.com/user/NellTuuu Wyślij Prywatną Wiadomość
KuroKaze
Użytkownik

Dodane dnia 04-04-2010 14:36
Aaa zapomniałem jeszcze dodać, że uwielbiam Ali Project ^^"

i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_01.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_02.png
i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_03.pngmyanimelist.net/signature/Kuro-Kaze.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_05.png
i859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_06.pngi859.photobucket.com/albums/ab157/KuroKaze/Bez-nazwy-1_07.png
Qualu
Użytkownik

Dodane dnia 02-05-2010 21:54
Tylko proszę na mnie psów nie wieszać - dla mnie jRock to zwykły Pop, a jPop to piosenki przedszkolne - ALE od każdej reguły są wyjątki:

Miyavi przejdzie, ale nie zawsze, to zależy, jaki utwór; był pewien okres w moim życiu, że wstawałam rano z jego głosem w Kabuki Danshi, przez cały dzień nuciłam sobie Ashita, genki ni naare, zaś wieczorem tulił mnie popisowym Requiemem, ale to było dawno temu i nieprawda :P.

Z kolei The Back Horn'owi wystawiłam kapliczkę w jednym rogu u mnie w pokoju, kocham niemalże wszystkie ichne piosenki, naprawdę! A zaczęło się niewinnie, bo od endingu Gundam OO <3

Jeżeli The Back Horn ma kapliczkę, to Ali Project ma katedrę z organami i pozłacanym sufitem - to, co one czynia z muzyką to takie kochane herezje, że ja nie mogę. Szczególnie doceniam kawałki stworzone na muzyce klasycznej. Dla jednego to wiocha ( sama na początku plułam ALI ), ale potem mnie.. oświeciło!

Co do przedszkolnych piosenek, prym wiedzie tutaj Yousei Teikoku i jej delikutaśny, dziecięcy, subtelny, ale jakże mocny głos. Te instrumenty, melodie.. Najukochańsze to Distorted Pain, Tamakui, Valkyrja, Destrudo, Wahrheit.. cofam to, też kocham prawie cały jej repertuar!

Akiko Shikata to pani, którą spotkałam na jutubie w trailerze jakiejś gierki yaoi na ps3, jakich pełno.. Gierka, gierką, yaoi-yaoi, ale ta piosenka.. Mhmmm.. Kto słyszał muzykę z gry Umineko, czy ten nieszczęsny opening z anime Umineko wie, o czym prawię. Soundtrack z Legend of Ar Tonelico - mam dosłownie wszystko na odtwarzaczu, zaś melodyjka z tego yaoica to nic innego, jak Hana Ki Sou, mój absolutny faworyt tej niesamowitej kobiety. O ile poprzedni artyści czy wykonawcy mieli swoje słabsze w moich oczach utworki, o tyle Shikata-sama ani razu mnie nie zawiodła. Absolutnie wszystko mi się podoba, więc nie widzę powodu podawania przykładów. Ali ma katedrę, to Aki-chan będzie miała kompleks świątynny, tudzież potężny sobór.

Ze zjadliwych Japonek dodam jeszcze Otsukę Ai, bo parę jej kawałków jest całkiem niezłych, Shimatani Hitomi, której wokal strasznie mi się podoba, ale z drugiej strony jej głos nie jest zaraz taki powalający, Maaya Sakamoto, ale to raczej oczywiste oraz jeszcze parę piosenkarek, których z imienia nie podam, ale z piosenki owszem. O, Rie Fu, Supercell, Stereopony i Tommy Heavenly6, które błyszczą, ale tylko w paru utworach ( co nie zmienia faktu, że takie Unlimited Sky czy Ash like Snow Tommy-chan królowało u mnie na liście dobre trzy miesiące : D ).

Akeboshi-kun, ten sam z Naruto, powalił mnie swoim Wind'em, może nie tyle głosem, co tekstem i taką pociechą wypływajacą z tej piosenki. Do tego towarzystwa mogę jeszcze na siłę upchnąć Orange-Range, bardziej przez sentyment, niz dorobek, YUI i jakieś tam Home Made, o ile pamiętam.

Dobra, naprawdę gardzę tymi typowymi piosenkarkami jpopu słodkiego, że próchnica na 3-5-8, ale dodam, że bardziej cenię kompozytorów. Shikata Akiko-sama, Yousei Teikoku, Kenji Kawai, Yuuki Kajiura - nie sposób wymienić choć części moich ulubionych twórców.

Wredota (:

hastur.tanuki.pl/main/licznik/qualu/350x19.png
img685.imageshack.us/img685/7057/jinja.png
img413.imageshack.us/img413/5757/ban01animsv4.gif
i42.tinypic.com/96cot3.jpg
8871681 Wyślij Prywatną Wiadomość
KuroKaze
Użytkownik

Dodane dnia 02-05-2010 22:03
Ali Project i Yousei Teikoku <3

Tommy heavenly6 też uwielbiam
Ogólnie prawie wszystkie z wymienionych przez Ciebie zespołów/wokalistów znam i bardzo lubię ^^

Qualu
Użytkownik

Dodane dnia 02-05-2010 22:23
Uff, myślałam, że tylko ja jestem w stanie znieść głos Yousei, a tu proszę :D

Wredota (:

KuroKaze
Użytkownik

Dodane dnia 03-05-2010 11:34
Hmmm, większość ludzi narzeka bardziej na głos Ariki z Ali Pro. ;p

Ja np. nie mogę znieść głosu wokalistki z Gokushoku Sumire. =_=

Qualu
Użytkownik

Dodane dnia 03-05-2010 13:05
Dla mnie na początku Arika skrzeczała jak żaba, ale innym się podobało w przeciwieństwie do "cotoku*wamabyćdzieckozprzedszkolawtfwtftwft* Yousei, choć ją niemalże odrazu pokochałam. No ale np. po takim Ikimono Gakari dostaję konwulsji, a wcale źle nie śpiewa.

O, no właśnie, zapomniałam o Stance Punks i ich hicie wszechczasów - I wanna be. Na ogół nie zachwycają, ale ta piosenka to poezja XD Z takich typowych zespołów jeszcze Asian kung-fu generation przejdzie i Nico Touches The Wall - jeden z dwóch endingów z Naruto Shippuuden, które dałam radę obejrzeć do końca, to było jeszcze wtedy, jak przymykałam oczy na to, co wyprawia ostatnio Kishimoto i dało się narutarda czytać/ogladać.

A z seiyuu, które biorą mikrofon całkiem nieźle idzie mojej ukochanej Mamiko Noto ( patrzę w stronę Jigoku Shoujo ), tej dziewuszce, co za Rankę z Macrossów podkładała głos oraz Kugimiyi Rie, choć słucham jej, jak nikt na mnie nie patrzy. Chociaż Pre-Parade jest dobre na dzownek do telefonu, a Suki? Kirai? Suki! pasuje, jak towarzystwo na bibie usypia.

Dobra, dopiszę, Anna Tsuchiya i jej Rose. Aaa, no tak, Kobayashi Yuu ma bardzo plastyczny głosik, czasami da sie nawet to posłuchać ( Hanaji <33 ) i Watarirouka Hashiri Tai, ale tylko w pierwszym endingu Fairy Tail, bo to akurat ten typ wokalu, po którym mam dreszcze. Dare kaga Puffy o dziwo wchodzi, chociaż szału ni ma. Ale najbardziej nienawidzę, jak czasem panowie zaczynają śpiewać i myślą, że im to wychodzi, dlatego opening Kimi ni Todoke był dla mnie potężną niespodzianką i pokazał, że jednak oni też czasami mogą. Ale czasami, bo jak widzę gościa w obcisłych różowych rurkach ( Miyavi wcale sie tak nie ubierał :P ) z fryzurą taką, że nie wiadomo, czy to chłop czy baba i zaczyna 'artystycznie'fałszować.. nie, to dla mnie za dużo.

Więcej grzechów nie pamiętam, albo były tak tragiczne, ze chciałam zapomnieć, albo pojedynczy wykonawcy z ich pojedynczymi piosenkami, których nei warto wspominać.

Wredota (:

KuroKaze
Użytkownik

Dodane dnia 03-05-2010 13:54
Mimiko Noto to również moja ulubiona seiyuu ^^ Lubię również jej muzykę ^^

Amored
Użytkownik

Dodane dnia 29-11-2015 18:46
W sumie to nie licząc openingów i endingów z anime/gier, nigdy nie interesowałam się szczególnie japońską muzyką. Może to dlatego, że w przeciągu ostatnich dwóch lat k-pop całkowicie mnie zepsuł i 3/4 japońskiego popu jest dla mnie stanowczo za urocza. Chociaż, zdarzą się piosenki, które przypadną mi do gustu. Spośród dwóch podstawowych "odłamów", preferuję jednak j-rock, nawet jeśli nie jestem jakąś szczególną znawczynią.

i.imgur.com/O6c1SUb.jpg
Shinigami22
Użytkownik

Dodane dnia 22-12-2015 19:08
Czy ktoś kojarzy jakąś świąteczną japońską piosenkę j-rock ? Dawno temu gdzieś na radiu online z anime słyszałem coś takiego i teraz szukam, ale niestety nie znam tytułu lub choćby frazy.
8978856 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2020 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności