Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: Poniedziałek, Wrzesień 28, 2020
Zobacz Temat
Jinja Temple | INNE | Offtopic
Autor Sk?d si? wzi?? twój nick?
Kiszyn
Użytkownik

Dodane dnia 13-12-2014 20:57
Jak w temacie. Skąd się wziął pomysł na wasz nick?

Z racji tego, że utworzyłem ten temat, wypadałoby zacząć.

A więc skąd się wziął Kiszyn??Hm, w sumie to z błędu xD.

Dawno, dawno, dawno temu, przyjaźniłem się z pewną dziewczyną. Mieliśmy podobne upodobania, więc postanowiłem ją zarazić swoją miłością do pewnego anime (Emitowanego wówczas na kanale HYPER) Chodzi tu oczywiście o serię Full Metal Panic! .

Koleżanka zachwyciła się nim. Pod wpływem, niewiadomej dla mnie ekscytacji, zdobyła się nawet na komplement.
"Jesteś bardzo podobny do tego Kiszyna"
Fajnie, a kim jest Kiszyn?
Przyznam się, nie miałem bladego pojęcia kim jest Kiszyn xD. Po krótkiej, burzliwej wymianie zdań, dowiedziałem się, kim ów Kiszyn jest. Mojej przyjaciółce chodziło o Kashima.
Kiszyn, Kashim łatwo się pomylić xD.
Jakoś tak spodobało mi się to imię, że od tamtej chwili znamy byłem, nielicznym osobom, jako Kiszyn. Tak to do mnie przylgnęło, że grając przez kilka lat w Wowa taki nick nosiła moja główna postać (Chyba ten nick będzie mi towarzyszyć, aż do śmierci). Koleżanka, której zawdzięczam mój nick, 2 imię, niestety zmarła. Więc Kiszyn przypomina mi miłe chwile, które z nią spędziłem.

No i właśnie stąd wziął się Kiszyn.

i.imgur.com/AfuNXo1.jpg
Darkness imprisoning me. All that I see Absolute horror. I cannot live. I cannot die. Trapped in myself. Body my holding cell.
Za duszę zdradzę numer Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Sk?d si? wzi?? twój nick?
^Sacredus
Administrator

Dodane dnia 14-12-2014 12:33
Szukałem jakiegoś imienia dla postaci w MMO, spojrzałem na półkę z grami... Cóż, Sacred to dobra gierka (chociaż dodatek do dziś jest pełen błędów).
Wyślij Prywatną Wiadomość
Rhapsody
Użytkownik

Dodane dnia 14-12-2014 16:07
Co tu dożo pisać... od zespołu Rhapsody of Fire.
^Max-kun
Administrator

Dodane dnia 14-12-2014 16:11
Mój nick wziął się z dwoch rzeczy:
Max , wziął się on imienia maxa kolonko
Otaku z powodu tego iż bardzo lubię kulturę japońską
Edytowane przez Max-kun dnia 14-12-2014 16:13
49570699 http://animesub.info/osoba.php?id=29564 Wyślij Prywatną Wiadomość
Areki-chan
Użytkownik

Dodane dnia 14-12-2014 19:20
O, fajny temat.

Ja w gimnazjum byłam okropnie zjaponizowana i szukałam pomysłu na nazwę użytkownika na paru stronach w internecie, więc zmieniłam po prostu Aleksandrę na japoński zapis - Arekusandora.
Jednak Yume, która już wtedy była Yume (i z tego co pamiętam był to mój pomysł, bo stwierdziłam, że jej pasuje) uznała, że to jest strasznie długie i zaczęła nazywać mnie w skrócie Areki. Tak to do mnie przylgnęło, że wszędzie byłam znana pod tym nickiem, więc nie miałam wyboru właściwie...
A to, że dopisuję zazwyczaj -chan, wzięło się z tego, że niektórym Areki kojarzyło się z imieniem Arek i musiałam się jakoś zdziewczęcyć bardziej ^^
Swoją drogą, bardzo podoba mi się moje "Areki", bo bardzo rzadko zdarza się, że jest zajęte xD

「止まないの雨が
夏空を鮮明に描いたって
僕達は不完全で
未完成な」
8812430 Wyślij Prywatną Wiadomość
@Tempest
Super Administrator

Dodane dnia 15-12-2014 15:24
A ja z kolei wziąłem swój nick z nazwy anime: "Zetsuen no Tempest", które, swoją drogą, jest naprawdę dobre według mnie
35044764 Wyślij Prywatną Wiadomość
Migum
Moderator

Dodane dnia 16-12-2014 21:04
Tomcios(zajęty wszędzie)-> Mightytomcios(za długi) -> Mig(za krótki) -> Migum

http://myanimelist.net/profile/mightytomcios <- Mój mal.
7874989 www.spwc.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Innostian
Użytkownik

Dodane dnia 28-12-2014 23:26
Z gry Gothic 3. Kiedyś mi się nudziło i szukałem nicku do csa, bo stary mi się przejadł.
8083715 Wyślij Prywatną Wiadomość
greony12
Użytkownik

Dodane dnia 15-01-2015 16:30
nie powiem, to tajemnicza

ale napiszę, w poszukiwaniu popularności (która już wyparowała) początkowo wymyślam nazwy smoka a dokładniej z języka greckiego, drakaon (gr. drákoq7;n) ale nie wypaliło, więc wymieszałem to z ulubionym kolorem, zielonym; (GREen drakaON) potem dodałem polski (GREen zielONY) i z tego głównie się wywodzi
jest tez taki pierwiastek freony
co do liczby 12 to... totalny zbieg okoliczności, 12 wymyślonych nicków, 12 dzień w dacie urodzenia, (12 numer egzaminu po gimnazjalnego po którym skończyłem jak #1)
co ciekawe, z tej mieszanki czytamy go: gri-on
ale w i tak na greo :/

sam nie wiem co napisać.....
http://www.youtube.com/user/greony12?feature=mhee Wyślij Prywatną Wiadomość
pyromen
Użytkownik

Dodane dnia 18-01-2015 17:16
pyromen gdyż w poznaniu mówi się na ziemniaki pyry a ja uwielbiam ziemniaki.
Koszutar
Użytkownik

Dodane dnia 18-02-2015 18:37
Póki co posługuję się "Koszutarem", kiedy coś "tworzę" czy "współtworzę". Nazwisko panieńskie jednej ze starszych członkiń rodziny.

Pochodzenie słowiańskie od słowa "koszut" - nierozważny, szalony; gdzieś znalazłem jeszcze, że znaczy "łania".
9317129 Wyślij Prywatną Wiadomość
Miles_Naismith
Użytkownik

Dodane dnia 18-02-2015 19:02
Miles_Naismith --> Miles Naismith --> postać z pewnej serii książek. (facet został porwany przez pirato-najemników w pobliżu pewnej planety i po paru tygodniach wrócił na rodzinną planetę na czele floty kosmicznych najemników uznających go za swego dowódcę)
Amored
Użytkownik

Dodane dnia 31-10-2015 19:07
Generalnie przez cały swój internetowy żywot nie mogłam się zdecydować, jaki chciałabym mieć nick. Zresztą, miejsc na typowych forach tematycznych zbyt długo nie grzałam bo po prostu nie umiałam się dopasować... Poza tym, nieważne jaką wybrałam nazwę, i tak po pewnym czasie wszyscy (a przynajmniej większość) mówili do mnie Alex. "Amored" miałam akurat na ostatnim forum, na jakim byłam - wszystko przez dziecięce sentymenty do kreskówek z ZigZapa/Jetixa, które sprawiły, że na dobre zraziłam się do forów.

W każdym razie - w czasie, kiedy myślałam nad nickiem, słuchałam piosenki Son Dambi o tytule "AMOLED". Owy tytuł spodobał mi się na tyle, że postanowiłam z niego skorzystać - wpierw jednak rozejrzałam się za znaczeniem, żeby nie było przypału. Moje nadzieje zostały rozchwiane, bowiem była to tylko nazwa marki telefonów #rip. Ostatecznie "l" zamieniłam na "r", dzięki czemu wyszło słowo podobne do "amore".

Poza tym, Amorcia uroczo brzmi, więc zaklepałam ten nick na dłużej.

i.imgur.com/O6c1SUb.jpg

Edytowane przez Amored dnia 31-10-2015 19:08
Rein
Użytkownik

Dodane dnia 17-11-2015 23:00
Reina przygarnąłem, chyba, gdy zakładałem konto na ANSI. A samo imię pochodzi z powieści Sapkowskiego (w tamtym czasie się zaczytywałem w nim), bliżej z trylogii husyckiej, a jeszcze bliżej od głównego bohatera - Reinmara z Bielawy. ^^
murek23@tlen.pl 3406679 Wyślij Prywatną Wiadomość
orbit202
Użytkownik

Dodane dnia 19-08-2016 10:12
orbit202 ---> gram w wota i mam tam taki sam nick a żeby mi śię nie myliło to jakoś tak argue
takoja
Użytkownik

Dodane dnia 19-08-2016 20:30
Zwykła literówka, błąd, chwila nieuwagi podczas zakładania konta gdzieś kiedyś, a że jedyne i niepowtarzalne, nigdy nie jest zajęte, to przeniosło się też na inne strony. Czasem też funkcjonuję jako Krakers bo pieseł się tak nazywał dog

Nie zapominaj, że pewnego dnia umrzesz.
48613341 Wyślij Prywatną Wiadomość
Sakuno
Użytkownik

Dodane dnia 05-09-2020 02:54
Z połączenia, a następnie przetłumaczenia na język japoński oraz zapisania go w rōmaji(prawdopodobnie, nie znam się bardzo na japońskim) znaczenia słowa z języka łacińskiego, które tworzy moje imię oraz nawiązania do mojego nazwiska, jako że nazwa była za długa to zasięgnąłem porady znajomego, która dotyczyła skrócenie nazwy, finalnie przestawił niektóre litery oraz odrzucił kilka liter. Powstała nazwa "Sakuno", a właściwie "Sakunō". Pierwotna nazwa to: "Nōburusakura", chciałem by dosłowne tłumaczenie tego było: "Szlachetne drzewo wiśni/kwiaty wiśni".
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2020 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności