Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: środa, Grudzień 19, 2018
Zobacz Temat
Jinja Temple | JT - Grups | Nasze grupy
Autor Pocz?tki (w) Jinja
Koszutar
Użytkownik

Dodane dnia 26-02-2015 20:47
Ahoj!

Nieśmiało podpytywałem ostatnio, zatem idąc za poradą, postanowiłem założyć niniejszy temat, żeby każdy miał możliwość się wypowiedzieć, wspomnieć nieco.

Zapytuję Was jakie były początki samej Świątyni Jinja, "geneza", a nowszych użytkowników spytam, jak się znaleźliście, tudzież co skłoniło do objęcia danej funkcji, by przyczynić się do rozwoju.

Patrząc na co starsze posty widać, jak ekipa powoli ewoluowała ale ciągle (no raczej, prawda?) strona działa i funkcjonuje, zatem od podstaw musiała być dobrze utworzona. Zatem? Jak wyglądały fundamenty? Wasze pierwsze kroki?
9317129 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Pocz?tki (w) Jinja
@Tempest
Super Administrator

Dodane dnia 26-02-2015 22:21
Ja dołączyłem stosunkowo niedawno, miałem nadmiar wolnego czasu i dołączyłem do tejże grupy i zajmuję się edycją mang, choć i tak jestem też w innej grupie skanlacyjnej, ale, jak widać, moje projekty wychodzą regularnie, jak tylko dostanę tłumaczenie. ^^ Skłoniła mnie również fajna atmosfera i chyba przez to, iż zacząłem udzielać się tutaj na czacie, no i jakoś tak wyszło, że jestem.
Edytowane przez Tempest dnia 26-02-2015 22:42
35044764 Wyślij Prywatną Wiadomość
^chatango
Administrator

Dodane dnia 26-02-2015 22:25
Na grupę natrafiłem po raz pierwszy w 2013 roku, gdy szukałem rozdziałów ,,Hentai Ouji...". Przez rok byłem anonimowym użytkownikiem, który bał się napisać jakikolwiek komentarz. Jakoś w sierpniu ubiegłego roku do wcześniej wspomnianej mangi potrzebny był edytor. W tym czasie również ,,Beast 9" i ,,Magdala de Nemure" również potrzebowały edytora. Postanowiłem pomóc przy Zboczonym Księciu i dołączyć do grupy. Włączyłem ,,Jak zedytować mangę" Gamerana(?), pobrałem test i dalej jakoś poszło. Skończyło się na tym, że wziąłem wszystkie trzy mangi, do których potrzebny był edytor. Ciekawostką: przez te kilka miesięcy w Jt, cztery razy zepsuł mi się zasilacz. Co ciekawe, wcześniej mu się to nie zdarzało.

Mitmoris
Wyślij Prywatną Wiadomość
Miles_Naismith
Użytkownik

Dodane dnia 26-02-2015 23:12
Ja na grupę trawiłem przez przypadek w lutym 2015 roku. Poszukiwałem miejsca w polskiej sieci gdzie się pod jednym szyldem zbierają tłumacze "japońszczyzny" no i w googlu wyświetliło jinja temple. Od początku chciałem sprawdzić i rozwinąć moje umiejętności w angielskim, który jest jedyną rzeczą jaka mi wychodzi, poprzez przetłumaczenie jakiejś light novelki i umieszczenie tego tłumaczenia na internetach. Problem tkwił w tym, że nie miałem i nie mam pojęcia co się dalej robi z przetłumaczonym tekstem. W jinja zebrali się ludzie którzy wiedzą więc przesyłam im tekst , a oni robią za mnie resztę . Jak dla mnie układ idealny. Admina dostałem za zrobienie testu na tłumacza, a zarządca i człowiek u władzy o bardzo kartoflanym nicku zapoznał mnie z ludźmi których powinienem znać by umieścili mój tekst na internetach. Normalnie dream come true w mniej niż tydzień choć od postanowienia że będę tłumaczył do pierwszej akcji w tym kierunku minęło z pół roku . Na zakończenie zachęta dla każdego kto chciałby tłumaczyć- spróbuj, a dopiero potem stwierdź czy chcesz to robić czy nie, gdyż poddać się nawet nie próbując to najbardziej lamerskie podejście ze wszystkich z jakimi się spotkałem. Nawet jeśli decyzja zajmie ci pół roku- spróbuj zanim stwierdzisz że to nie dla ciebie.
Areki-chan
Użytkownik

Dodane dnia 27-02-2015 08:00
Ja w Jinja jestem już trochę dłużej niż przedmówcy - od sierpnia 2012 roku. Jak ten czas leci!
Jeśli chodzi o jej początki - trzeba by zapytać Sempaja czy T3, bo z tego, co mi wiadomo, początki grupy przypadają na rok 2008.
Przez grupę przewijają się coraz to nowe osoby... Jedni odchodzą, inni przychodzą. JT stale się zmienia, jednak cały czas jest to nasza kochana Świątynia. Pierwszymi osobami, które poznałam w JT, byli Vessin i Kavix, a także sprawujący wtedy główną władzę Alder i T3. Był jeszcze Sacredus, którego z jakiegoś powodu się panicznie bałam xD Wiele osób z tamtych czasów już nie ma - np. Sayony, którą lubiłam, albo Phatologii, który był bardzo miłym korektorem.
Jakoś rok po moim dołączeniu Alder i T3 stwierdzili, że odchodzą na emeryturę. Sempaj już wtedy bardzo rzadko się pokazywał... Alder zaproponował mi zostanie SA, bo się najwięcej w grupie udzielałam. Okazało się, że SA został też Vessin (żeby mnie pilnować xD), a mangi zostały przekazane Felowi i Michu. To wielkie zmiany. T3 odszedł do Studia JG, ale nadal się tu czasem pojawia. Alder nie przestaje nad wszystkim czuwać - w końcu jest naszym najlepszym informatykiem, a do tego zarządza finansami i serwerem.

Jeśli zaś chodzi o moje dołączenie do grupy... Cóż, zawsze irytowało mnie, że polskie napisy są takie beznadziejne i mają mnóstwo błędów wynikających z tłumaczenia z tłumaczenia. Dlatego chciałam wykorzystać jakoś znajomość japońskiego, ale nie wiedziałam, jak mam zacząć. Wtedy Yume oznajmiła mi, że została korektorką w jakiejś grupie i nakazała zostać tłumaczką, żebyśmy stworzyły najwspanialszy duet tłumaczący. Ach, te marzenia... Tak trafiłam do JT, Alder zachwycił się moim testem na tłumacza, a po pierwszych przetłumaczonych odcinkach Sac udzielił parę rad. Bardzo szybko pokochałam Jinja-Temple, jest dla mnie jak rodzina.

Zawsze zastanawiało mnie, skąd mogła się wziąć nazwa i mam taką swoją teorię, która pewnie jest błędna, ale i tak ją przedstawię. Jesteśmy Świątynią, ponieważ tłumaczymy anime, mangi i wszystko, co potrzebne do życia otaku. Oni nas wielbią jak bogów za to, że tłumaczymy, ale niektórzy w nas nie wierzą (bo na onlajnach myślą, że polskie napisy z nieba spadają). Jesteśmy mitycznym istnieniem! A dlaczego Jinja i Temple? Bo łączymy dwa języki - tłumaczymy z japońskiego, jak i angielskiego. Do tego nie tłumaczymy tylko anime albo tylko mang, stąd świątynie dwóch różnych religii (wyjaśnienie: jinja = shrine = świątynia shintoistyczna, tera = temple = świątynia buddystyczna). Idealna nazwa!

Ach, ale się rozpisałam...

「止まないの雨が
夏空を鮮明に描いたって
僕達は不完全で
未完成な」
8812430 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Max-kun
Administrator

Dodane dnia 27-02-2015 10:36
Ja J-T znam od bardzo długiego okresu, jednakże dopiero zacząłem się udzielać od tego roku. Powodem jest to, że postanowiłem dołączyć do grupy suberskiej. Postanowiłem dołączyć do grupy bowiem od zawsze chciałem do jakiej należeć i przy okazji się dokształcić, a test na tłumacza okazał się prosty niż myślałem.
49570699 http://animesub.info/osoba.php?id=29564 Wyślij Prywatną Wiadomość
@kartofell
Super Administrator

Dodane dnia 27-02-2015 12:24
Kilka osób już się wypowiedziało, więc czas i na mnie. Data dołączenia do grupy = dzień rejestracji, czyli 2 sierpnia 2011. Trochę czasu już zdążyło minąć, hehe... W każdym razie powód był bardzo prozaiczny - matury napisane, więc postanowiłem, że dla zabicia czasu i szlifowania języka spróbuję dołączyć do jakiejś grupy fansuberskiej/skanlacyjnej jako tłumacz, skoro lubię oglądać anime. A że w tamtym czasie znałem tylko jedną (nie JT), zgłosiłem się do niej, ale w ogóle nie dostałem odpowiedzi... Dlatego zabrałem się za poszukiwania i tak po raz pierwszy trafiłem na Centrum-Mangi. Uznałem, że zadecyduje absolutny przypadek - zgłosiłem się do grupy, która przez ostatni tydzień wrzuciła najwięcej rozdziałów na tamten czytnik - tak się złożyło, że było to właśnie Jinja-Temple. Czyli po prostu - jestem tu przez przypadek. Co ciekawe, pierwotnie planowałem tłumaczyć wyłącznie anime, ale tak się złożyło, że zacząłem od mang i to przy nich głównie zostałem, już nie tylko jako tłumacz.

Przez te 3,5 roku przez grupę zdążyło przewinąć się sporo osób; kiedy dołączałem, lista tych, którzy zdążyli już odejść, liczyła ledwie 2 linijki. Z wieloma członkami JT (lub byłymi członkami) miałem okazję współpracować, niektóre osoby poznałem osobiście (lub planuję poznać), zdążyłem też zaciągnąć do grupy 2 osoby, awansować w "hierarchii"... Oj, wiele się działo przez ten czas. Choć sprawy grupowe zajmują mi sporo czasu, nie żałuję dołączenia.
1041100 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Rie
Administrator

Dodane dnia 27-02-2015 19:12
Jak się tu znalazłam?
Zostawili drzwi kuchenne otwarte, a że jak przechodziłam, zapachniało mi ciastem, to pomyślałam, że wejdę, no i zostałam.

Miałam niemalże zerowe pojęcie o jakichkolwiek grupach tłumaczących i w ogóle o fansubbingu. Nie wiedziałam, gdzie się napisy rodzą, kto je tak właściwie rodzi, gdzie wrzuca, jak trafiają na onlajny... istotne, że są. Nie byłam zbytnio dociekliwa. Jedyną grupą, którą jakoś mgliście kojarzyłam, było... JT. Tu w pamięć zapadł mi pierwszy sezon Kamisamy i... Beel! I w sumie to wszystko przez tego Beela.
Sam pomysł o dołączeniu do jakiejś grupy translatorskiej i zobaczeniu, jak to wszystko wygląda od kuchni, chodził mi po głowie od dłuższego czasu, a zrealizować go postanowiłam, będąc już po sesji letniej na drugim roku studiów. Miałam więcej czasu, najtrudniejsze egzaminy na kierunku zdane, mogłam próbować swoich sił.
Mimo wszystko JT nie było moją grupą pierwszego wyboru (jak zobaczyłam test na korektora, pomyślałam sobie: "Oooo nie! W życiu!" ).
Koniec końców wybierałam między JT a inną grupą, już stricte skanlacyjną. Od tej drugiej nie dostałam żadnej odpowiedzi, więc postanowiłam wziąć byka za rogi i zmierzyć się z tym nieszczęsnym testem na korektora. Stwierdziłam, że co będzie, to będzie, najwyżej napiszą mi: "Pani, z czym pani do ludzi". Alder postanowił jednak dać mi szansę i oto jestem!
Mimo iż myślałam, że przyszłam tu już z jakąś przecinkową wiedzą, to dużo się nauczyłam i wciąż uczę.
Cieszę się, że padło właśnie na Świątynię.

Ojej, też się rozpisałam.

Rie lubi czytać, a jakże!
A nawet zdarzy jej się obejrzeć coś oprócz anime.
Edytowane przez Rie dnia 27-02-2015 22:30
9558779 Wyślij Prywatną Wiadomość
Migum
Moderator

Dodane dnia 28-02-2015 11:46
6 lat temu byłem uploaderem na starożytnej obecnie stronie anime-online.info(niech spoczywa w pokoju). Niestety strona zaczęła upadać, więc musiałem sobie znaleźć inne zajęcie w fandomie. Akurat kolega od uploadu miał dobre kontakty z kimś z jinja(chyba Asmeną albo Dealusem). Sam bardzo lubiłem napisy jinja, bo trzymały naprawdę wysoki poziom. Postanowiłem więc spróbować sił w tłumaczeniu . Wtedy Sempaj rządził wszystkim i to on przyjął mnie do grupy .

http://myanimelist.net/profile/mightytomcios <- Mój mal.
7874989 www.spwc.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
^Sacredus
Administrator

Dodane dnia 28-02-2015 17:59
Nie żebym coś mówił, ale ta grupa wywodzi się pośrednio z tamtego onlina
Migum
Moderator

Dodane dnia 28-02-2015 19:07
Serio? Nie wiedziałem. Kozmen chyba dokładnie mi jinja-temple polecił.

http://myanimelist.net/profile/mightytomcios <- Mój mal.
7874989 www.spwc.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
^Max-kun
Administrator

Dodane dnia 28-02-2015 19:31
Ja również jestem zaskoczony. Tego bym się nie spodziewał
49570699 http://animesub.info/osoba.php?id=29564 Wyślij Prywatną Wiadomość
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 01-03-2015 09:41
A ja, a ja, a ja...
Z-zająknąłem się.

Nie wiem co wam mogę napisać.
Nie pamiętam daty przystąpienia do grupy, bo w sumie nie wypełniałem żadnego testu, nie przechodziłem rekrutacji, zwyczajnie chciałem być miły... I co z tego wyszło? Ponad 6 lat na stanowisku, którego nie pragnąłem, bowiem posiadałem je na innej stronie.

Moje początki?
Byłem administratorem strony zajmującej się nowinkami ze świata anime: "anime-katsu.pl ; anime-katsu.info". Nie pamiętam jak poznałem kogokolwiek z ekipy, pierwszy był chyba ówczesny Główny Administrator - Claude. W każdym razie, grupa szukała swojego miejsca w sieci, więc zaproponowałem im hosting u mnie na serwerze, gdzie pozostało jeszcze sporo miejsca, które mogłem jakoś zagospodarować w zamian za małą reklamę.

W każdym razie, pewnego dnia coś poszło nie tak. Wynikła jakaś kłótnia, bądź sam Claude stracił wiarę w powodzenie całej fansubberskiej akcji, jaką przeprowadzał i... Wyczyścił bazę danych wraz z usunięciem wszystkich pliików strony.

Któryś z ówczesnych administratorów interweniował u mnie, opisując całą sytuację. Był to jeden z trzech panów. Sempaj, Sacredus, albo T3NCHU. W Każdym razie, po dłuższej chwili prób przywrócenia wszystkiego do normalności (pobłogosław backupy!), Jinja-Temple na powrót stanęło na nogi, a ja - zły człek - poprzez dostęp do bazy danych, zmieniłem parę rzeczy, przywłaszczyłem sobie konto o ID:1, zdegradowałem Claude do poziomu zwyczajnego użytkownika i tak właśnie zostałem Głównym SA w Jinja-Temple.

Od tamtego czasu, anime-katsu zdążyło upaść, co wiązało się z przeniesieniem strony na inny hosting. Było to chyba boo.pl, z powodu tego, że wszyscy byliśmy młodzi i nie myśleliśmy o wydawaniu pieniędzy na serwer i domenę.

Następnie po borykaniu się z problemami typu "Internal Server Error", wydaliśmy nieco, aby przenieść się na 1and1.pl, gdzie przy okazji wykupiliśmy domenę z rozszerzeniem ".pl". Od tego czasu nadal na niej jedziemy.

W każdym razie, serwer nie spełniał naszych oczekiwań, więc uruchomiliśmy system dotacji i ostatecznie pod koniec rocznego okresu rozliczeniowego, przenieśliśmy się na Biznes-Host.pl, oczywiście z początku na marny hosting wirtualny, ale ostatecznie stoimy na dobrym serwerze VPS.

Przez ten cały czas przez grupę przewinęło się tyle osób, że większości nawet nie kojarzę. Ja zdążyłem zostać Edytorem, wiele razy odejść na emeryturę i powrócić, gdy robiło się nieprzyjemnie w JT, ale mimo wszystko, strona działa, wszystko chodzi jak powinno (chociaż nie do końca) i mamy w planach rewolucję, która rozpoczęła się z początkiem tego roku.

Jakby nie było, nie żałuję tego, gdzie się znalazłem i kim się stałem przez te lata. Miło jest spędzać z wami wszystkimi czas, pomimo tego, że większość osób nigdy ze mną nie rozmawiała.

^Kavix
Administrator

Dodane dnia 01-03-2015 12:05
Alder, powinieneś mieć rangę Emerytowany nekromanta (Wskrzeszanie JT z backupów i podtrzymywanie serwerów na życiu, to prawie jak jakieś zakazane praktyki magiczne)
7051288 Wyślij Prywatną Wiadomość
@T3NCHU
Super Administrator

Dodane dnia 02-03-2015 00:00
Dawno dawno temu...

Nawet pasuje, ale do rzeczy. Do grupy dołączyłem wieki temu, tak naprawdę przez przypadek. Około 7 lat temu, kiedy mój komp miał zintegrowaną kartę graficzną, strasznie się przed nim nudziłem. Potrafił umrzeć przy byle czym więc większość czasu przed monitorem mijało mi na oglądaniu anime. Wtedy często oglądałem na anime-online.info więc założyłem sobie tam konto. Pewnego dnia w skrzynce znalazła się wiadomość: nadawca Sempaj treść coś a'la poszukujemy edytorów etc. etc. Odpisałem na tę wiadomość, a z czym to się wiąże, jak wygląda i takie tam. Wtedy zupełnie nie miałem pojęcia na temat tej drugiej strony polskich napisów i skanlacji. Po krótkim wyjaśnieniu postanowiłem zrobić test, w końcu i tak nie miałem co robić przed komputerem. Ściągnąłem Photoshopa 7 i pierwszy raz się zetknąłem z tym programem robiąc właśnie testowe stronki z blue dragon. Test zaliczyłem, myślę sobie fajnie i dostałem pierwsze projekty, na początek kolory do seigi kenkyuukai serenade i zaraz potem 4. rozdział kannagi. Żeby było śmieszniej nie zarejestrowałem się tylko pierwsze rozdziały trzaskałem anonimowo. W końcu jednak po kilku rozdziałach się zarejestrowałem a był to 9 kwietnia 2009 roku. Po pewnym czasie nawet się wyciągnąłem robiłem coraz więcej rozdziałów, ale na stronce się nie udzielałem, przełamanie się zajęło mi jakieś kolejne pół roku jak nie lepiej. ale od tego momentu poszło z górki, z Sempajem dogadywaliśmy się dobrze i wizja grupy była podobna więc awansowalem i tak sobie jestem aż do tej pory. Widziałem jak ludzie dorastają, kończą szkoły, dostają pracę, trochę to dziwne. Niesamowite ile osób już się przez grupę przewinęło. Jedni byli dosłownie chwilę inni nawet mieli staż liczony w latach. Z milion razy też tracilem motywację i chciałem odejść, ale jakoś nie umiałem, nie potrafiłem sobie nawet wyobrazić jak wyglądałaby niedziela gdybym nie musiał przygotować mangowego niusa. Największe załamanie miałem jak większość roboty administracyjnej spadła na mnie, wtedy też uznałem, że szukam zastępstwa i zostawiam to. Ostatecznie znów mi się nie udało, ale za to mamy Kartoflla i Michu na wysokich stanowiskach. Początki były trudne, tak bardzo nie miałem co ze sobą zrobić, ot niusy się pojawiają a ja nie miałem z tym nic wspólnego. XD Areki wspomniała o mojej pracy w JG. Racja, jestem sobie kierownikiem grafików (i znów przypadek, nie powinienem się tam nihdy znaleźć, ale to już temat na oddzielną historię) i gdyby nie JTF nie zajmowałbym się tym, ba, nie mam pojęcia jak potoczyłoby się moje życie. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nigdy nie przeczytałem żadnej mangi. Obecnie nie za bardzo mam czas robić mangusie ku chwale "świątyni", no cóż tak bywa. Żadna minuta poświęcona grupie nie była zmarnowana, a były nawet 16 godzinne maratony robienia mang bez przerwy. (tak konczyłem toxa) Najbardziej żałuję, że miałem okazję spotkać się z niektórymi osobami, ale na okazji się skończyło.

Hehe, lepiej skończę zanim jeszcze mam nad tym kontrolę, bo jakoś tak lubię sobie wspominać stare czasy. I tak chyba nie napisałem wszystkiego co chciałem, ale w skrócie mniej więcej tak to właśnie wyglądało.

7433097 Wyślij Prywatną Wiadomość
@Vessin
Super Administrator

Dodane dnia 02-03-2015 01:22
Przyjemnie się czyta te wasze wspominki ;3
3288721 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Kiril
Użytkownik

Dodane dnia 07-03-2015 21:37
hmmm... Mi się przede wszystkim nie chciało uczyć do matury, więc mniej więcej na 2 tygodnie przed, wykonałem pierwszy lepszy test na tłumacza i tak oto stałem się członkiem JT XD

A good friend will always stab you in the front.
@Michu90
Super Administrator

Dodane dnia 08-03-2015 11:26
To może i ja coś bym naskrobał.
Konto na JT założyłem już kilka lat temu choć na początku nie angażowałem się w nic, po prostu było
Przez jakiś czas byłem GMem w grze Metin2 [może ktoś pamięta ową grę] miałem swój serwer do pilnowania - 23 jeżeli dobrze pamiętam. Ale po prawie dwóch latach dałem sobie z tym spokój.
Z racji, że miałem spooro czasu wolnego postanowiłem poszukać czegoś nowego roboty i tak po zrobieniu kilku przykładowych stron z różnych poradników postanowiłem zrobić test w JT. Wcześniej wysłałem test do The Peanut Gallery i grupy Will Breakers gdzie się nie dostałem Ale po jakimś czasie napisał do mnie Sempaj, że mnie przyjmują i powierzył mi mój pierwszy projekt - Detroit Metal City
Na początku miałem tylko DMC na głowie ale im dłużej w JT tym więcej mang edytowałem, w szczytowym okresie miałem ich aż 11^^
Jakiś rok temu T3NCHU zaoferował mi "kierownicze stanowisko" [dobre nie] i tak przez jakieś 5 miesięcy wraz z Kartoflem zarządzałem naszymi mangami.
Długo to nie trwało gdyż od lipca zacząłem pracę w Studiu JG co zmusiło mnie do wycofania się z pracy w JT. Obecnie przyjmuje do grupy [lub nie] nowych edytorów no i od czasu do czasu zrobię jakiś chapter mangi
Pokrótce tak bym wyglądała moja przygoda z JTF.
Edytowane przez Michu90 dnia 08-03-2015 11:27
1106794 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2018 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności