Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: środa, Sierpień 10, 2022
Zobacz Temat
Jinja Temple | FORUM TEMATYCZNE | Książki
Autor POMOCY??!!
@Sempaj
Administrator

Dodane dnia 25-04-2011 17:56
Ech. Pewnie nie którym przychodzi na myśl pewne pytanie czemu nazwałem tak dramatycznie temat w dziale z książkami? Tak? Wyjaśniam już o co mi chodzi. Od pewnego czasu pochłonięty jestem literaturą fantasy wręcz pożeram książki. i dlatego zwracam się do was.Pomóżcie mi droczy użytkownicy naszej szlachetnej strony a mianowicie zaproponujcie mi jakiś ciekawy tytuł z głęboką famułą i z potężną dawką akcji, romansu. Dodam że nie gustuje "jak na razie" w gatunku science fiction lecz w kultowej fantastyce. Mam nadzieje że temat się rozwinie i zasypie mnie morze propozycji
Edytowane przez Sempaj dnia 25-04-2011 17:58
2392372 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: POMOCY??!!
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 25-04-2011 18:46
Może nie tyle co napawające romantyzmem, ale ja bym polecał z fantasy... Legendę Drizzt'a - R.A. Salvatore

Trylogia Mrocznego Elfa
- Ojczyzna
- Wygnanie
- Nowy Dom

Trylogia Doliny Lodowego Wichru
- Kryształowy Relikt
- Strumienie Srebra
- Klejnot Halflinga

Dziedzictwo Mrocznego Elfa
- Dziedzictwo
- Bezgwiezdna noc
- Mroczne oblężenie
- Droga do świtu

Ścieżki mroku
- Bezgłośna klinga
- Grzbiet Świata
- Sługa reliktu
- Morze Mieczy

Trylogia klingi łowcy
- Tysiąc orków
- Samotny Drow
- Dwa Miecze

Ja sobie to czytam baaaardzooo powoli i dobrnąłem do Kryształowego Reliktu w Trylogii Doliny Lodowego Wichru.

No i jeszcze z tych czytanych przeze mnie: Evermeet: Wyspa Elfów - jedyna książka, która stoi u mnie na półce. ;D
http://wysylkowa....64034.html

Edytowane przez Alder dnia 25-04-2011 18:53
Wyślij Prywatną Wiadomość
sakiu
Użytkownik

Dodane dnia 25-04-2011 19:11
Ja polecam

Achaja by Andrzej Ziemiański - trylogia tak dobra, że przez 4 lata przeczytałem ją z 20 razy ;p
Wyślij Prywatną Wiadomość
@Sempaj
Administrator

Dodane dnia 25-04-2011 19:22
Achaja czytałem to w empiku tak się zaczytałem że jak zerknąłem na zegarek było już po wykładzie na który czekałem. Przyjemny styl pisania.

Legendę Drizzt'a zostawię sobie na wakacje bo gdybym teraz się za to brał to pewnie bym roku nie zaliczył
2392372 Wyślij Prywatną Wiadomość
hawk
Użytkownik

Dodane dnia 25-04-2011 19:24
z romansem to cykl Koło Czasu.
a tak poza tym z dobrego fantasy, polecam wiele pozycji wydawanych przez wyd. Fabryka Słów, np
książki o Mordimerze Madderdinie (Młot na czarownice, sługa boży, Ja, inkwizytor. Wieże do nieba itd itp) J. Piekary.
Kossakowskiej Siewca Wiatru.
Kłamca tom 1-2, 3 słabsza była.
Pan Lodowego Ogrodu
Świat jest pełen chętnych suk.
Na ostrzu noża
Na krawędzi żelaza
Bez litości
2586 kroków
Coś mocniejszego
Księga jesiennych demonów
Twórcy Achaji- Toy Wars (o kobiecie zwanej 'zabaweczką'
Cykl Mroczna Wieża S. Kinga

itd itp ;p
sakiu- zgadzam sie, Achaja byla b. zacna

Sempaj napisał/a:
Achaja czytałem to w empiku tak się zaczytałem że jak zerknąłem na zegarek było już po wykładzie na który czekałem. Przyjemny styl pisania.

Legendę Drizzt'a zostawię sobie na wakacje bo gdybym teraz się za to brał to pewnie bym roku nie zaliczył

jak przyjemnego stylu pragniesz- wybierz Mordimera! Piekara cudownie wrecz potrafi wplatac sarkazm i ironie w swoje ksiazki ;p

To kim jestes czyni Cie pewnym tego, co musisz zrobic
Edytowane przez hawk dnia 25-04-2011 19:26
1565166 Wyślij Prywatną Wiadomość
Natarachi
Użytkownik

Dodane dnia 28-04-2011 18:49
Trudi Canavan!!! 'Trylogia Carnego Maga' i 'Era Pięciorga', 'Trylogia Zdrajcy' też zapowiada się ciekawie, ale dopiero mam zamiar przeczytać 2. część, więc do końca nie wiem.

Poza tym książka - 'Poza cieniem' i cuś tam. Dawno to czytałam, a poza tym na liście mam wiele tytułów, więc nie pamiętam jak się nazywa. Ciekawa akcja, nuta romansu i dużo machania mieczem^^
28629199 Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2021 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności