Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: środa, Sierpień 10, 2022
Zobacz Temat
Jinja Temple | FORUM TEMATYCZNE | Książki
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Ulubiona Ksi??ka
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 27-06-2011 20:25
Sac, to samo mi przyszło na myśl xD

5679292 Wyślij Prywatną Wiadomość
chicken
Użytkownik

Dodane dnia 27-06-2011 20:38
Mało czytam, w zasadzie prawie w ogóle, ale jedyną jaką pamiętam (może jaką przeczytałem z własnej woli) to Dzieci kapitana Granta Juliusza Verne'a.

MyPay
6353873 Wyślij Prywatną Wiadomość
Asmena
Użytkownik

Dodane dnia 10-08-2011 06:46
Sac, dokładnie Książkowy MAL, czegoś takiego mi brakowało A znacie może jakiegoś serialowego MALa? Obecnie utonęłam w przeróżnych serialach i wolę mieć spis w necie, aniżeli w pliku w Exelu

Chicken- przynajmniej dobry autor Ulubiony mojego lubego ^^
9723380 Wyślij Prywatną Wiadomość
Daehorn
Użytkownik

Dodane dnia 29-03-2012 13:18
Jarosław Grzędowicz:
- "Pan Lodowego Ogrodu" tom 1 i 2
Jacek Piekara:
- "Sługa Boży"
- "Młot na czarownice"
- "Miecz aniołów"
- "Łowcy dusz"
- "Alicja"
- "Alicja i ciemny las"
- "Płomień i krzyż"
- "Ani słowa prawdy"
Jakub Ćwiek:
- "Kłamca"
- "Kłamca: Bóg marnotrawny"
Rafał Dębski:
- "Gwiazdozbiór Kata"
- "Wilki i Orły"
Brent Weeks:
- "Droga Cienia"
- "Na Krawędzi Cienia"
- "Poza Cieniem"
Komplet Sapkowskiego Trylogia Husycka i Wiedźmin
Komplet Salvatore o Drizzcie
Eragon Paoliniego
David Weber
John Ringo Wojna Z Posleenami
Mariane Pierres
A przy okazji czytam ok 1-2 książek dziennie. Dajcie jakiś pomysł na coś ciekawego.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Nieoryginalny
Użytkownik

Dodane dnia 16-05-2012 18:27
John Flanagan
- cała seria "Zwiadowcy"
Stanisław Lem
- "Opowieści o Pilocie Pirxie"
- "Dzienniki Gwiazdowe"
- "Bajki Robotów"
i wiele wiele innych
R.L Stevenson
- Wyspa Skarbów
Thomas Harris
- Milczenie Owiec
Stanisław Stampf'l
- Chata Wuja Toma
Dmitry Glukovsky
- Metro 2033 i 2034

Ogólnie nie czytam za dużo książek, ale jak już jakąś dorwę to zawsze do końca jadę bez względu na to czy to z kanonu lektur czy też spoza niego.
Missqu
Użytkownik

Dodane dnia 30-09-2012 12:55
Twórczość Andrzeja Sapkowskiego zwłąszcza saga o wiedźminie.TO by było na tyle z ulubonych Teraz zabrałem się za literature po angielsku "Soldier Boys", jeżeli, ktoś wie gdzie mogę tanio zamówić(chodzi o przesyłkę) to chętnie posłucham.

Normalność to pojęcie względne więc dlaczego narzucasz mi swoją normalność?
Disconnected
Użytkownik

Dodane dnia 17-01-2013 23:53
Seria książek oraz uniwersa wszystkie które zostały wydane w PL książki pt: "Metro 2033" B)
1104206 Wyślij Prywatną Wiadomość
Migum
Moderator

Dodane dnia 18-01-2013 00:02
Hmmm Książki
Oczywiście HP, Eragon, Pan lodowego ogrodu, Tolkien i moi ulubieni Bracia Strugaccy jaki i inni rosyjscy autorzy Bułhakow, Dostojewski.

http://myanimelist.net/profile/mightytomcios <- Mój mal.
7874989 www.spwc.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
^Kiril
Użytkownik

Dodane dnia 16-05-2014 19:18
Uwielbiam: Kroniki Czarnej Kompanii, Miecz Prawdy, Silmarillion i w ogóle Tolkiena, Cykl Demoniczny. A bezsprzecznym numerem 1 na mojej liście, jest seria, do której wracam przynajmniej trzy razy każdego roku, od lat paru ;p Kroniki Królobójcy Pathricka Rothfussa

A good friend will always stab you in the front.
Amored
Użytkownik

Dodane dnia 26-10-2015 23:09
*tak, czekam na tę Złotą Łopatę*

Przede wszystkim uwielbiam fantastykę/science-fiction. Do tych gatunków wprowadziła mnie przede wszystkim seria "Harry Potter" i przypuszczam, że gdyby nie ona, do tej pory czytanie byłoby moim wrogiem numer jeden. Obecnie na moim osobistym podium znajdują się "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina oraz "Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins. Właśnie te tytuły najbardziej zapadły mi w pamięć, a ostatnio dorównuje im chociażby "Wiedźmin" Sapkowskiego. Bardzo dawno temu ubóstwiałam też serię "GONE: Zniknęli" Michaela Granta i z chęcią zabrałabym się za nią raz jeszcze, gdyby nie to, że siostra ograbiła mnie ze wszystkich tomów. *cough*

Nie pogardzę też od czasu do czasu lżejszymi młodzieżówkami, spośród których wprost ubóstwiam prace Johna Greena.

i.imgur.com/O6c1SUb.jpg

Edytowane przez Amored dnia 26-10-2015 23:12
@Vessin
Super Administrator

Dodane dnia 27-10-2015 01:32
Polecam Malazańską Księgę Poległych i Belgariadę.
Pierwsza rozbudowana, ciężka, obszerna i wciągająca fantastyka.
A druga to dla odmiany coś lekkiego.
3288721 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Kiril
Użytkownik

Dodane dnia 27-10-2015 09:38
heh, jestem w trakcie czytania ogrodów książyca

A good friend will always stab you in the front.
Rein
Użytkownik

Dodane dnia 27-10-2015 17:23
Skoro urocza Amored odkopała temacik, to i ja kilka zdań tu skrobnę. Kiedyś byłem takim molem książkowym, który czytał kilka książek tygodniowo, ale im człek starszy, tym ma mniej na to czasu... Czytaniu oddałem całkiem sporo swojego żywota, więc ciężko wytypować ulubioną, mam ich kilka(dziesiąt?)

Siłą rzeczy należałoby wspomnieć, że z szeroko pojętą fantastyką łączą mnie więzi nawet głębsze niż świat M&A. Tak, należę do fandomu (swoją drogą bywają dramy podobne do tych u nas ^^), bywam na tych większych konwentach jak Polcon czy Pyrkon. Aktualnie przyznaję się bez bicia, tam bardziej aktywny jestem niż tutaj.

Jeśli chodzi o naszych rodzimych pisarzy młodego pokolenia, bardzo sobie cenię książki Kuby Ćwieka (klimatyczna "Ciemność Płonie", Krzysztofa Piskorskiego (świetnie skonstruowany "Cienioryt", czy Anny Kańtoch (chociażby cykl "Przedksiężycowi". Niemniej wiadomo pan Andrzej Sapkowski historią o Białym Wilku czy trylogii husyckiej rozbudził i moją wyobraźnię. Nie mogę też nie wspomnieć o moim ulubionym - wielkim Januszu Zajdlu (polecam "Cylinder van Troffa".

Książki zagranicznych pisarzy, do których wracam częściej niż rzadziej, to cykl Diuny Franka Herberta. W mojej specjalnej loży bywa też często Neil Gaiman ("Nigdziebądź", "Koralina", "Gwiezdny Pył", jak i Orson Scott Card ("Gra Endera" wymiata). Trafia też do mnie absurdalny humor Terrego Pratchetta (spotkamy się kiedyś w Świecie Dysku, obiecuję^^)Jeśli kogoś nie przerażają cegły i ma się słabość do legend arturiańskich jak ja, to polecam książkę Marion Zimmer Bradley - "Mgły Avalonu". Tak jeszcze z innej bajki mogę polecić twory pewnego rosyjskiego psychiatry - Siergieja Łukjanienko (to ten od Nocnego Patrolu) - imhou warto przeczytać: cykl Głębia i Kirił. Ostatnimi czasy podobały mi się również cykle: Czarne Kamienie Anne Bishop & Cykl Demoniczny Petera V. Bretta. ;]

Nie pogardzę również horrojkami, takich płodnych pisarzy jak mistrzu King (może w słabszej w formie, no ale...) czy Grahama Mastertona (cykl Rock czy Manitou). Aktualnie czytam lekkie i przyjemne tomiszcza pana Kevina Hearne (cykl Kroniki żelaznego druida), to takie w klimacie Jima Butchera (przygody Harrego Dresdena). Nic ambitnego, ale w sam raz dobre na długie jesienne wieczory.

Tak więc macie coś ode mnie od wyboru do koloru. ;]
Ps: Malazańską Księgę Poległych Erikson mam i ja w swojej biblioteczce,
faktycznie wciąga od pierwszych stron, niegłupia, nieprzewidywalna, ciekawe charaktery.

Ps2: Zapomniałbym, Amored, łap:
i.imgur.com/tUgOP60.jpg
murek23@tlen.pl 3406679 Wyślij Prywatną Wiadomość
@Tempest
Super Administrator

Dodane dnia 27-10-2015 18:20
A ja za to polecę Drogę Królów oraz Słowa Światłości. Jest to cykl z Archiwum Burzowego Światła, a autorem jest Brandon Sanderson.
35044764 Wyślij Prywatną Wiadomość
Migum
Moderator

Dodane dnia 28-10-2015 00:01
Tempest napisał/a:
A ja za to polecę Drogę Królów oraz Słowa Światłości. Jest to cykl z Archiwum Burzowego Światła, a autorem jest Brandon Sanderson.

Elantris tego samego autora też polecam.

http://myanimelist.net/profile/mightytomcios <- Mój mal.
7874989 www.spwc.pl Wyślij Prywatną Wiadomość
Lamarus
Użytkownik

Dodane dnia 29-10-2015 10:56
Migum napisał/a:
Tempest napisał/a:

Elantris tego samego autora też polecam.

A ja cykl Koło Czasu, którego dokończeniem zajął się po śmierci Roberta Jordana.
9956254 Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2021 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności