Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: środa, Sierpień 10, 2022
Zobacz Temat
Jinja Temple | JT - Grups | Wasze Pomysły
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor JTheme - Propozycje i opinie
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 02-06-2012 16:20
Witajcie!
Chciałbym, abyście w tym temacie zawierali w swoich wypowiedziach konstruktywne opinie na temat nowego stylu strony:"JTheme", a także wszelkie propozycje, które wam przyjdą na myśl. Te odnośnie wyglądu, jak i samej budowy.

Jako, że nie jestem grafikiem, efekt jest taki, jak widać. Niektórym może się podobać dosyć proste wykonanie, innym kolorystyka, a niektórzy mogą mnie "skrzyczeć" za czystą amatorkę, ale cóż... Wszystko przyjmę z honorem i obrócę w siłę!

//Styl stworzony z myślą o opiniach dotyczących spowolnionego ładowania się poszczególnych elementów strony w stylu "Darken". - Tym czerwonym.

Edytowane przez Alder dnia 02-06-2012 18:31
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: JTheme - Propozycje i opinie
MasaGratoR
Użytkownik

Dodane dnia 02-06-2012 16:43
Im prościej, tym lepiej Niech się walą ci, co chcą bajerów i w formacie png!

myanimelist.net/signature/masagrator.png
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 02-06-2012 16:49
MasaGratoR napisał/a:
Im prościej, tym lepiej

Cieszę się, że tak uważasz. Niektórzy korzystają ze strony za pomocą urządzeń przenośnych typu telefon/tablet, więc nie opłaca się wydłużać im czasu oczekiwania na dostęp.

MasaGratoR napisał/a:
Niech się walą ci, co chcą bajerów i w formacie png!

Żałuję, że nie użyłem formatu .gif w headerze tego stylu, zajmowałby mniej i ładowałby się szybciej, ale... Jak już wrąbałem wszystko w .jpg, to niech zostanie, póki nikomu nie przeszkadza.

^Sacredus
Administrator

Dodane dnia 02-06-2012 19:21
Alder napisał/a:
MasaGratoR napisał/a:
Im prościej, tym lepiej

Cieszę się, że tak uważasz. Niektórzy korzystają ze strony za pomocą urządzeń przenośnych typu telefon/tablet, więc nie opłaca się wydłużać im czasu oczekiwania na dostęp.

O mnie mowa?

W każdym razie, ten styl jest o wiele lepszy od poprzedniego. Wygląda lepiej, a strona ładuje się o wiele, wiele szybciej. Co do propozycji, to można zmieniać baner i kolorki na belkach pod porę roku/sezon anime (uznajmy, że obecny baner/kolory są już na lato).

EDIT: Skoro już wprowadzamy zmiany na stronie, to może w końcu dać nowe (jakieś czytelniejsze) emotki?
Edytowane przez Sacredus dnia 02-06-2012 19:23
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 02-06-2012 19:51
Sac - nie tylko o Tobie, ja też korzystam ze strony z poziomu telefonu.

Odnośnie zmian kolorowania belek itp. To jest nawet dobry pomysł. Mam nadzieję, że zostanie przyjęty.

Odnośnie emotek - będzie trzeba o tym pomyśleć.

mrhero
Użytkownik

Dodane dnia 03-06-2012 00:53
@Alder jak na nie grafika wyszło Ci to bardzo dobrze thumbs up mi tam się to całkiem podoba
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2012 01:20
W koncu musialem cos zrobic z tym ponurym stylem.

Pytanie do osob, ktore przesiaduja na stronie, wykorzystujac telefon.
Czy strona i forum sa u was wyswietlane normalnie?

nagisa
Użytkownik

Dodane dnia 03-06-2012 18:07
Strona wyglada o wiele, wiele lepiej. Proponowalaby zbierac pieniadze z dodacji i za to zaplacic jakiemus grafikowi, aby zrobil Wam porzadny layout.

26591225 - usunęli mi :( Wyślij Prywatną Wiadomość
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 03-06-2012 18:35
nagisa napisał/a:
Proponowalaby zbierac pieniadze z dodacji i za to zaplacic jakiemus grafikowi, aby zrobil Wam porzadny layout.

W jakim celu płacić komuś za laya, skoro sama napisałaś, że:

nagisa napisał/a:
Strona wyglada o wiele, wiele lepiej.

?

nagisa
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2012 01:22
Bo to nie jest profesjonalny lay. Poprzedni byl beznadziejny, nie oszukujmy sie. To, ze ten jest lepszy, mozna go ocenic w skali od 0 do 10... na 5.
Wiem, ze nie robisz tego na codzien... ale... po prostu oceniam to, czy mi sie podoba czy tez nie.
Niech inni powiedza, jak uwazaja.
Ale moim zdaniem fajnie by bylo pomyslec nad czyms tak fajnym jak Wasz wklad w projekty, a jest on naprawde rewelacyjny.

@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 04-06-2012 08:41
nagisa napisał/a:
Bo to nie jest profesjonalny lay. Poprzedni byl beznadziejny, nie oszukujmy sie. To, ze ten jest lepszy,

Nie jestem profesjonalistą, jeśli o grafikę chodzi, więc nic dziwnego.

W poprzednim poście:

nagisa napisał/a:
Proponowalaby zbierac pieniadze z dodacji i za to zaplacic jakiemus grafikowi, aby zrobil Wam porzadny layout.

Zbierać pieniądze z dotacji... Hmm..? Z dotacji, jeśli odjąć opłaty za serwer, to jest saldo ujemne.
Są to wpłaty dobrowolne przeznaczone w pierwszej kolejności na utrzymanie serwera, więc... Można myśleć o layu dopiero w momencie, gdy będzie uzbierana już kwota do opłaty za serwer ++.

Zresztą udostępniając możliwość wspierania nas, byłem pewien, że będzie to tylko odciążeniem, a nie - pokryciem kosztów. Z tymi przypuszczeniami się nie przeliczyłem. Cieszę się z tego, że jest, jak jest.

^Sacredus
Administrator

Dodane dnia 04-06-2012 18:00
nagisa napisał/a:
Bo to nie jest profesjonalny lay. Poprzedni byl beznadziejny, nie oszukujmy sie. To, ze ten jest lepszy, mozna go ocenic w skali od 0 do 10... na 5.
Wiem, ze nie robisz tego na codzien... ale... po prostu oceniam to, czy mi sie podoba czy tez nie.
Niech inni powiedza, jak uwazaja.
Ale moim zdaniem fajnie by bylo pomyslec nad czyms tak fajnym jak Wasz wklad w projekty, a jest on naprawde rewelacyjny.

Takie małe pytanie: Co masz na myśli przez "profesjonalny layout"?

Alder napisał/a:
nagisa napisał/a:

Zbierać pieniądze z dotacji... Hmm..? Z dotacji, jeśli odjąć opłaty za serwer, to jest saldo ujemne.
Są to wpłaty dobrowolne przeznaczone w pierwszej kolejności na utrzymanie serwera, więc... Można myśleć o layu dopiero w momencie, gdy będzie uzbierana już kwota do opłaty za serwer ++.

Zresztą udostępniając możliwość wspierania nas, byłem pewien, że będzie to tylko odciążeniem, a nie - pokryciem kosztów. Z tymi przypuszczeniami się nie przeliczyłem. Cieszę się z tego, że jest, jak jest.

Zresztą, po co w ogóle płacić za ładniejszy wygląd strony? No po co? Ten layout jest dobry, a w dodatku darmowy, a w robieniu czegoś "profesjonalnego" nie widzę najmniejszego sensu.
Edytowane przez Sacredus dnia 04-06-2012 18:05
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 05-06-2012 16:10
Jeśli przez profesjonalny layout masz namyśli odpowiedni dobór barw i ich rozmieszczenie, to się zgodzę. Jeśli natomiast chodzi o profesjonalny, bo 'bardziej wybajerzony", to na to raczej nie przystanę. Nie sądzę, by odpowiednie dla nas było tworzenie stylu z większą ilością paneli/plików graficznych wydłużających ładowanie strony.

Ten styl został stworzony z myślą o szybszym dostępie do strony - ściągnij sobie przykładowego firebuga do firefoxa i zobacz w jakim czasie ładowane były poszczególne elementy strony + ile plików zostawało niepotrzebnie forsowanych przez parser, by wszystko zostało odpowiednio odczytane, w poprzednim stylu.

W tym theme zostało pominiętych parę niepotrzebnych plików, które były w całości czytane dla znalezienia jednego istotnego dla stylu elementu, który można było ze spokojem wrzucić w jeden plik, który i tak musiał zostać odczytany.

Jeśli chcielibyśmy jeszcze bardziej przyspieszyć ładowanie strony, kolejnym działaniem byłoby przepisanie z tabelek na divy poszczególnych elementów strony, a później samego stylu.

Dlaczego tego nie zrobiłem? Zwyczajnie - gdybym przepisał pliki odpowiadające za wyświetlanie poszczególnych części strony na divy, jedynym normalnie działającym stylem byłby ten, który jest na divach napisany. W innych każdy z paneli byłby rozciągany na opisaną w stylu szerokość strony i każdy z nich wyświetlałby się w jednej linii, jeden pod drugim.

Kolejnym działaniem, które zapewne najbardziej przyspieszyłoby ładowanie strony jest usunięcie paneli wyświetlające grafikę, skrypty itd. z serwisów zewnętrznych, czyli... Panel reklamy, radio, facebooka.

Ale cóż... Chyba aż tak wam na tym nie zależy, co?

Dankan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2012 19:18
Ja bym tylko troszkę zmienił, same logo ;-)

nie mam oryginalnego Theme by to sprawdzić,
ale to jedyna moja sugestia

Edit: po otrzymaniu schematu:

img443.imageshack.us/img443/1733/69373204.png

img571.imageshack.us/img571/9407/32023294.png

img189.imageshack.us/img189/9373/51765857.png

www.mtvk.pl/darekch/sc/t.png
www.mtvk.pl/darekch/sc/c1.pngmyanimelist.net/signature/Dankan.pngwww.mtvk.pl/darekch/sc/c3.png
www.mtvk.pl/darekch/sc/b.png

Edytowane przez Dankan dnia 06-06-2012 22:59
dankan_dad 2456704 http://myanimelist.net/animelist/Dankan Wyślij Prywatną Wiadomość
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 07-06-2012 10:12
Z Twoich propozycji, najlepiej komponuje się chyba nr 2 - ale nie wiem co sądzą o tym inni.

nagisa
Użytkownik

Dodane dnia 07-06-2012 14:54
Mi podoba się ostatnia propozycja. To logo błyszczące ładnie się prezentuje.

Amaterasuu
Użytkownik

Dodane dnia 26-06-2012 15:42
Hej. A myśleliście kiedyś żeby umieścić na stronce chat(chatango.com) ?? Moim zdaniem dużo lepsze, niż taki shoutbox. Jak myślicie?
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 26-06-2012 22:54
Temat Chatango był omawiany wiele razy i za każdym razem został... Hmm..? Twardo odrzucony.

Amaterasuu
Użytkownik

Dodane dnia 26-06-2012 22:59
Ale czemu, jeżeli mogę wiedzieć?^^
@@Alder
Super Administrator

Dodane dnia 26-06-2012 23:14
Nie pamiętam, może ktoś, kto jeszcze pamięta te rozmowy, wypowie się.

Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2021 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności