Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: Niedziela, Styczeń 19, 2020
Zobacz Temat
Jinja Temple | MANGA | O mangach ogółem
Autor Dwa rodzaje Mang
Archimond
Użytkownik

Dodane dnia 05-08-2012 22:25
Mam prośbę, do osób które mają za sobą już nie jeden tytuł

Mianowicie mam dwa rodzaje mang ktore uwielbiam czytać

Pierwszy z nich:
Manga o przemocy raczej dla starszych odbiorców coś w stylu Berserk Wolf guy , Sun Ken Rock, The Breaker, Gantz, Vinland Saga albo Shamo. Wszystkie te tytuły sa o "chuliganach" tramty sa w mniejszym badz wiekszym stopniu powazne wiec prosze nei wyskakiwać mi z czymś w stylu Belzeebuba

Drugi z nich:
Coś w stylu niepoprawnego romantyka
Suzuka
Kaichou wa Maid-sama
Unbalance x2
Nisekoi
Kimi no Iru Machi

jezeli ktos by mogł podać jakies mangi o zblizonym charakterze do tych to byłbym mega wdzieczny
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Dwa rodzaje Mang
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 05-08-2012 22:58
Z pierwszego typu to:

Gamaran,
Gangsta,
Holyland na pewno Ci podpasuje,
Karate Shoukoushi Kohinata Minoru to raczej luźny shonen o sztukach walki, ale możesz spróbować,
Kurokami aka Black God,
Shin Angyo Onshi to polecam szczególnie,
Drifters,
Ubel Blatt,
Veritas pewnie znasz bo JT to robi,
Zetmana też,
Aiki,
GWI,
Akumetsu,

jak za mało to dodam jeszcze tytułów

Drugiego:

I"S i nie wiem czy do końca o to Ci chodziło, ale Sakamichi no Apollon jest ciekawe. Więcej tytułów nie wypiszę bo nie pamiętam. Chyba, że chcesz coś z elementami ecchi, to dodam parę pozycji.

img861.imageshack.us/img861/3185/sygnab.png
Edytowane przez Tarpan dnia 05-08-2012 23:02
Archimond
Użytkownik

Dodane dnia 05-08-2012 23:40
Chetnie jakbys mogl to wymien tez te z Ecchi.
na bank jutro przejrze wszystkie tytuły i cos sobie wybiore a moze wszystko
Dzieki wielkie za pomoc
^sakiu
Administrator

Dodane dnia 05-08-2012 23:52
Ja polecam z Manhwy

Tower of God
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 06-08-2012 11:00
Apocalypse no Toride temat jest o apokalipsie zombie, ale masz tam mało humoru i dużo "powagi" bo bohaterowie to więźniowie zakładu karnego dla nieletnich. W moim odczuciu tytuł jest lepszy niż Higschool of the dead, ale wyszło mało rozdziałów bo dopiero tylko 5.

Blade of the Immortal, inne czasy, ale jeśli lubiłeś Vinland Saga to myślę, że to też Ci się spodoba. Tak samo Vagabond. Oba tytuł warte polecenia, poważne mangi o samurajach, Blade of the Immortal ma też elementy fantasty. Shigurui też jest ciekawe, w podobnym temacie jest jeszcze Basilisk, chociaż osobiście nie czytałem. Z tego co wiem jest tam też sporo romansu.

Sidooh też tematyka samurajska, nie czytałem, ale podobno dobra.

Bal Jak znany szerzej jako Highschool, dosyć nietypowy tytuł, ale warto mu dać szansę.

Legend of Tyr, fantastyka z elementami mitologii nordyckiej, ciekawe.

Peacemaker, wyróżnia się tematyką, bardzo mało jest mang o cowboy'ach.

Shingeki no Kyojin dużo osób się tym jara, mnie osobiście jakoś nie zachwyciło, ale spróbuj. Początek jest ciekawy, dramat fantasty.

Heat, tematyka podobna do Sun-Ken Rocka.

Eden, post apokaliptyczna ziemia, jeden z ciekawszych tytułów na naszym rynku.

Battle Royale, elementy wspólne z Gantzem, ludzie biorący udział w śmiertelnej grze. Świetna manga, polecam.

Threads of Time, główny bohater, trochę ponad przeciętny uczeń liceum przenosi się w czasie do starej Japonii, również ciekawy tytuł.

Tenjou Tenge, sztuki walki z mocnym elementem fantasy, komedia, ecchi, ale fajne. Miejscami też jest dosyć brutalna i dramatyczna. Kreska na początku według mnie mocno koślawa, ale później się poprawia.

Black Lagoon- o grupie kryminalistów którzy wykonują różne nielegalne zadanie w okolicach południowo-wschodniej azji. Yakuza, Triada, rosyjska mafia, kartele narkotykowe i dużo rozwałki. Bohaterowie bardzo fajni, szczególnie główna bohaterka.

Te mangi z drugiej kategorii.

Mama wa Doukyuusei o chłopaku do którego wprowadza się jego rówieśniczka, okazuje się, że to nowa żona jego ojca,
Nana to Kaoru, komedio-romans-ecchi z elementami SM,
Nozoki Ana, studen wprowadza się do mieszkanka, którego sąsiadka uwielbia podglądać ludzi, dosyć mocne ecchi, bliżej do soft-hentai,
Love Junkies, przeczytałem tego tyle co zrobiło JT więc nie wiele, ale zapowiada się fajnie.
Bitter Virgin, taki romans-dramat.
Kagami no Kuni no Harisugawa, lekka komedia z elementami romansu.
Lovenista,
Oresama Teacher,
Kimiiro Focus fajne ecchi.
G.E- Good Ending,
Hatsukoi Limited,
Bokura ga Ita,
Dengeki Daisy,

Trochę już jestem śpiący, więc część dodam jutro.

Dodaję:

Z 1 kategorii masz jeszcze:

Dogs: Bullets & Carnage ( i jeszcze prequel- Dogs) Bardzo fajna sensacyjna manga z ładną kreską.

Druga:

Nana, póki co jestem w trakcie oglądana anime (bo jego mocną stroną to muzyka), ogólnie o rozterkach życiowych 2 kobiet o tym samym imieniu które przypadkowo spotkały się w drodze do Tokio, gdze wyruszyły by szukać lepszego życia. Ogląda się bardzo fajnie, więc z czytaniem powinno być ok, bo to raczej wierna ekranizacja.

Hakuji, nie znam, ale podobno fajne.

Asu no Yoichi! Chłopak przyjeżdża do innego dojo w którym są same dziewczyny. Taka komedia-ecchi z elementami romansu i sztukami walki.

Nodame Cantabile romans studentów akademii muzycznej.

Kimi ni Todoke o dziewczynie wyglądającej jak z horrorów, więcej nie znam, ale niektórzy chwalą.

Sundome, mocno powalone, ale masz tam romans i ecchi. Do tego wiele innych.

Dalej nie wiem, takich tytułów nie znam zbyt dobrze.

Generalnie sam jestem wielkim fanem Unbalance x2, Suzuki i Kimi no Iru Machi, szukam podobnych mang i nie mogę znaleźć żadnej która by je przebiła. :?

Więc też z chęcią poczytam propozycję innych.

Edytowane przez Tarpan dnia 06-08-2012 11:01
Archimond
Użytkownik

Dodane dnia 06-08-2012 19:10
Holyland
Akumetsu
te dwa tytuły sa wrecz idealne dla mnie

mam problem z Heat'em gdyż chętnie bym sobie to przeczytał ale seria jest zlicencjonowana wiec ani tego ani battle royal raczej sobie nie poczytam ;/

Threads of Time czytałem juz wczesniej i równierz bardzo mi sie spodobało

Jezeli przypomnisz sobie jakiś tytuł to byłbym wdzieczny jakbys go zamiescił a poki co zabieram sie za nastepne narazie skutecznosc 100%
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 07-08-2012 23:53
Holyland
Akumetsu
te dwa tytuły sa wrecz idealne dla mnie

Też je bardzo lubię. Gekiryuuchi jest podobne do Holyland, możesz sprawdzić.

Wolf Guy (projekt który robię w JT) jest tego samego autora co Akumetsu, może tematyka się różni, ale i tak warto przeczytać.

mam problem z Heat'em gdyż chętnie bym sobie to przeczytał ale seria jest zlicencjonowana wiec ani tego ani battle royal raczej sobie nie poczytam ;/

No fakt, po polsku nie przeczytasz, więc zostaje Ci angielski, albo kupno mang. O ile Heat nie jest jakiś wybitny (chociaż mi się podoba), to Battle Royale zasługuje na wydanie pieniędzy. Tym bardziej, że wyszły dopiero 3 tomy, więc nie będziesz miał jakiegoś wielkiego jednorazowego wydatku, a później niecałe 2 dychy raz na 2 miesiące to też jakiś wielki problem raczej nie jest.

Ogólnie wydanie BR jest bardzo ładne (duży format, matowa obwoluta i dobra jakość druku, tłumaczenie też niezłe) więc polecam.

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy w ciemno, to masz tutaj rozdziały które zrobiło Banzai zanim Waneko zaczęło wydawać BR.

http://chomikuj.p...le+Royale, 2

Edytowane przez Tarpan dnia 07-08-2012 23:57
pysio346
Użytkownik

Dodane dnia 16-08-2012 17:10
Z drugiego typu:
Boku no Hatsukoi wo Kimi ni Sasagu średnio poważny romans
Ef - A Fairy Tale of the Two
Natsu no Zenjitsu
Ichigo 100% komedia ecchi troche romans troche haremówka
wszystkie ciekawe zostaly juz wymienione
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2019 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności