Witaj na stronie Jinja-Temple.pl!
Zaloguj się, bądź zarejestruj, by w pełni korzystać z zasobów naszego portalu!

Strona Główna · Forum · Ekipa Dzisiaj jest: Czwartek, Styczeń 27, 2022
Zobacz Temat
Jinja Temple | FORUM TEMATYCZNE | Grafika
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ok?adki DVD ;)
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2011 18:53
Przeglądając temat Jinja-Theme, zauważyłem, że mamy tu sporo całkiem niezłych grafików i chciałbym ten potencjał wykorzystać .

A więc mam zlecenie. Potrzebuję ludzia, który zrobiłby okładkę DVD do Seiken no Blacksmith (seria jest już skończona, ostatnie epki leżą w QC).

Uwagi:
- png i jak najwyższa rozdzielczość (format oczywiście taki, jak to bywa w okładkach DVD)
- co do grafik, macie pełną dowolność - ważne, żeby wszystko prezentowało się estetycznie, pasowało do siebie, no i bez zbędnego przepychu.
- co do treści, to myślę, że z przodu wystarczy nasze logo i tytuł anime (może być skopiowana grafika z oryginału), a z tyłu lista epizodów, no i może opis, jak się zmieści i zostanie dużo miejsca, ale to już niekoniecznie .

Na stronach z grafikami jest od groma stuffu dotyczącego Blacksmitha, więc ze znalezieniem grafik nie powinno być problemu.

Ogólnie podobają mi się okładki wydawane na anfo-evencie, więc można się wzorować na takim właśnie schemacie .

Mam nadzieję, że ktoś się zgłosi. Ze swojej strony mogę obiecać, że nick twórcy będzie wpisany w nazwie grafiki udostępnionej razem z serią. Coś w stylu: cover_by_nick. Jeśli zgłosi się więcej osób, to wybierzemy najlepszą. A jeśli będzie więcej bardzo dobrych prac, to nie widzę problemu, żeby udostępnić kilka . No, ale na początek dobrze by było, gdyby ktoś chętny się znalazł .

W razie pytań, walcie do mnie na gg: 5679292.

Przyczyń się do rozwoju harków w Jinja-Temple. We need you! ^^

5679292 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Ok?adki DVD ;)
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2011 21:46
Coś takiego? http://img716.ima...adkafl.jpg

Wiem że słabe, ale to dopiero wczesna wersja .

I jakoś nie mogę znaleźć żadnych ciekawych obrazków z tego anime, jak jest coś znośnego to ma słabą jakość. Logo też ciężko znaleźć, więc trochę lipa. Jutro pomyślę co można zmienić/dodać/poprawić ( na pewno tło, tyle że nie mam pomysłu na jakie), czekam na Twoje propozycje.

*rolleyes*

Najchętniej bym zrobił coś takiego http://img36.imag...ogatar.png , ale brak nadających się obrazków. Chociaż coś tam pokombinuję.

img861.imageshack.us/img861/3185/sygnab.png
Edytowane przez Tarpan dnia 04-06-2011 21:52
Wyślij Prywatną Wiadomość
^KieR
Administrator

Dodane dnia 04-06-2011 21:58
http://anfo-event...f=48&t=443 Tutaj macie okładki jakie były w ostatnim anfo, może komuś to da coś do myślenia. Ja bym proponował jeszcze z tyłu dodać króciutki opis anime.
6214240 Wyślij Prywatną Wiadomość
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2011 22:04
Gdzie ja to niby wcisnę . Chociaż i tak doszedłem do wniosku że obecna forma jest do dupy, robię od nowa.

Jakby ktoś miał fajne tapety, to proszę o linka .

^KieR
Administrator

Dodane dnia 04-06-2011 22:21
http://browse.min...x=3&page=1 (ciekawostka, na 3 stronie, ostatni rząd, środkowy obrazek - przednia okładka z angielskiego boxu) Btw. tapet można w necie pod 2 nazwami szukać: Seiken no Blacksmith i The Sacred Blacksmith.
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2011 23:15
Na animepaper widziałem sporo grafik. Możesz tam zajrzeć .
A co do opisu, to jak się zmieści, to może być, ale to nie jest priorytetem ^^.

A tu lista odcinków w PL:

01 -Rycerz-
02 Diabelski Kontrakt -Valbanill-
03 Demoniczny Miecz -Miecz-
04 Kontrakt -Obietnica-
05 Więź -Razem-
06 -Księżniczka-
07 -Rodzina-
08 Odejście -Postanowione-
09 Pozostałości -Liza-
10 Śmierć z miłości -Tragedia-
11 -Prawda-
12 -Blacksmith-

Edytowane przez Yoshimori dnia 04-06-2011 23:22
Dankan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 01:40
zieeeewa idę spać
img832.imageshack.us/img832/6195/okadkasmall.png

Zdrawiam ;-)

www.mtvk.pl/darekch/sc/t.png
www.mtvk.pl/darekch/sc/c1.pngmyanimelist.net/signature/Dankan.pngwww.mtvk.pl/darekch/sc/c3.png
www.mtvk.pl/darekch/sc/b.png

Edytowane przez Dankan dnia 05-06-2011 12:52
dankan_dad 2456704 http://myanimelist.net/animelist/Dankan Wyślij Prywatną Wiadomość
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 02:09
Okładka świetna. Chylę czoła .

Kilka zastrzeżeń:

- zamień wszystkie "The Sacred Blacksmith" na "Seiken no Blacksmith";

- ten napis Jinja-Temple z przodu okładki możesz wywalić, bo średnio pasuje. Według mnie samo "Seiken no Blacksmith" wystarczy. Zwłaszcza, że logo mamy na tylnej części ;

- rozdzielczość mogłaby być większa, ale zdaję sobie sprawę, że ciężko znaleźć takie duże grafiki, więc jeśli nie da się nic więcej w tej gestii zrobić to trudno, aczkolwiek im większe, tym lepsze .

- ten opis jest już dość stary, pisałem go dawno temu i jak teraz patrzę, to wymaga kilku poprawek. Poniżej zamieszczam poprawioną wersję. Dobrze by było gdybyś ją podmienił.

Akcja "Seiken no Blacksmith" odbywa się w fikcyjnym świecie, często nawiedzanym przez wojny. Sytuacja polityczna jest bardzo napięta. Z jednej strony potężne Imperium, z drugiej zaś pokojowo nastawione, neutralne miasta handlowe. Cecily Cambell to młoda dziewczyna, która po śmierci swojego ojca, dołączyła do Zakonu Strażników w Trzecim Niepodległym Mieście Handlowym. Pewnego dnia, podczas patrolu, zauważa dziwnie wyglądającego mężczyznę. Jego agresywne zachowanie zmusza ją do podjęcia akcji. Podczas pojedynku Cecily traci miecz odziedziczony po ojcu i, o mały włos, a straciłaby też życie. Na szczęście z odsieczą przybywa tajemniczy młodzieniec. Cięciem swojego miecza przecina ostrze napastnika, czym wzbudza podziw bohaterki. Świeżo upieczona strażniczka postanawia go poznać i dowiedzieć się czegoś na temat owego tajemniczego miecza. Tu zaczyna się pełna humoru, momentami spektakularna opowieść o walce i przyjaźni, pełna ciekawych postaci i niesamowitych zwrotów akcji.

Tyle ode mnie. Może KieR doda jeszcze swoje 5 groszy ;p.

@T3NCHU
Super Administrator

Dodane dnia 05-06-2011 02:41
Zgadzam się. Okładka Dankana jest świetna. Wiem już do kogo się zwracać w razie czego.

A tu coś ode mnie.

http://www.filede...ksmith.png

3213x2173px
waga 6, 14MB
300px/cal

Praktycznie żaden host nie chciał mi tego przyjąć.

Dankan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 12:49
Jeśli tak się podoba to możemy zrobić wersje v2,
ale może zaczekajmy troszkę może obudzimy jeszcze
w kimś zapędy edytorsko/graficzne

Co do następnej wersji:
Rozdzielczość: za wyjściową sobie upatrzyłem okładkę z AE,
stąd taka rozdzielczość, ale grafika jest tak duża że bez problemu
mogę zrobić 2razy czy nawet 3 razy większą. Kwestia tylko jaka?
Jako że nigdy nie byłem dobry w te klocki prosiłbym o podanie danych
Wysokość okładki?
Szerokość okładki tytułowej?
Szerokość brzegu ?
Najlepiej w Pixelach

Tytuł: To element co miałem trochę problemu. Szukałem
porządnej grafiki by wyciągnąć oryginalny. Niestety wszystko co
znalazłem nie nadaje się do edycji. Myślałem o wpisaniu obu w
angielskim i japońskim, ale stwierdziłem że jeśli ma to być dla
polskiego odbiorcy to niema sensu. A jeśli teraz mam zmienić
na "Seiken no Blacksmith" to jeszcze bardziej nie widzę sensu
dodawania japońskiego.

Dobra to tutaj zbieram poprawki do wersji v2, tak by to zrobić
za jednym zamachem

- Zmiana "The Sacred Blacksmith" na "Seiken no Blacksmith";

- napis Jinja-Temple z przodu okładki do usunięcia

- rozdzielczość ?

- opis:
Akcja "Seiken no Blacksmith" odbywa się w fikcyjnym świecie, często nawiedzanym przez wojny. Sytuacja polityczna jest bardzo napięta. Z jednej strony potężne Imperium, z drugiej zaś pokojowo nastawione, neutralne miasta handlowe. Cecily Cambell to młoda dziewczyna, która po śmierci swojego ojca, dołączyła do Zakonu Strażników w Trzecim Niepodległym Mieście Handlowym. Pewnego dnia, podczas patrolu, zauważa dziwnie wyglądającego mężczyznę. Jego agresywne zachowanie zmusza ją do podjęcia akcji. Podczas pojedynku Cecily traci miecz odziedziczony po ojcu i, o mały włos, a straciłaby też życie. Na szczęście z odsieczą przybywa tajemniczy młodzieniec. Cięciem swojego miecza przecina ostrze napastnika, czym wzbudza podziw bohaterki. Świeżo upieczona strażniczka postanawia go poznać i dowiedzieć się czegoś na temat owego tajemniczego miecza. Tu zaczyna się pełna humoru, momentami spektakularna opowieść o walce i przyjaźni, pełna ciekawych postaci i niesamowitych zwrotów akcji.

Jak się przypatruje temu wszystkiemu
http://img36.imag...ogatar.png
widzę ze tył jest dłuższy w szerokości niż przód, :/

No to będę potrzebował dokładnych, bo od tego zaczynam

dobra sam sobie odpowiem na to pytanie

http://okladka.tk...atne-pliki

Zdrawiam

Noto mamy już wynik:

Poprawki naniesione, plus to co chciałem jeszcze dodać.
Czekam na v3 jeżeli zaistnieje konieczność zmian.

3291x2230 6.90MB
http://www.mtvk.p...adkav2.png
I jak napisał T3 Mało jaki free host chce to przyjąć

A tu pomniejszona wersja

img714.imageshack.us/img714/1831/okadkav2small.png

Zdriawiam

www.mtvk.pl/darekch/sc/c1.pngmyanimelist.net/signature/Dankan.pngwww.mtvk.pl/darekch/sc/c3.png
dankan_dad 2456704 http://myanimelist.net/animelist/Dankan Wyślij Prywatną Wiadomość
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 13:35
Dankan- fajna praca , wzorując się na Twoim-

http://www12.spee...ad/dvd.png

ktoś ma pomysł co mogę poprawić?

Edytowane przez Tarpan dnia 05-06-2011 13:36
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 13:37
No teraz elegancko, raczej nie będzie potrzeby robienia v3, bo jest idealnie .

A co do tych wymiarów okładki, to w sumie nigdy nie mierzyłem, ale liczą się proporcje, żeby po wydrukowaniu wszystko ładnie pasowało do pudełka, a wiadomo czym większa rozdzielczość, tym ładniej będzie wyglądało ;D.
Teraz jest gitez, taka rozdzielczość jest w sam raz .

Btw nie sądziłem, że zgłosi się więcej niż jedna osoba . T3NCHU, twoja okładka też fajna, taka z pomysłem, ale trochę zbyt pstrokata według mnie i za dużo tego japońskiego w niej ;D. Do tego tych napisów na dole prawie że nie widać .

Ogólnie dzięki za odzew panowie .

Edit:

Ooooo, jeszcze jedna okładka . Też świetna. A co do poprawek, to masz "Qualityt" zamiast "Quality", no i ogólnie nie za bardzo ta czcionka przy creditsach mi się podoba. Nie pasuje do reszty. A tak poza tym to bdb .

Edytowane przez Yoshimori dnia 05-06-2011 13:46
^KieR
Administrator

Dodane dnia 05-06-2011 14:03
^Dankan, kilka moich uwag:
- Strona Grupy - daj: Strona grupy (wyżej wszędzie 2 słowo dawałeś z małej, to po co tutaj dałeś z dużej?)
- Tytuł japoński - na co to komu tak prawdę mówiąc? Ja bym te krzaczki wywalił, a dał np. Tytuł: Seiken no Blacksmith + w nawiasie The Sacred Blacksmith.
- Okładka - może zostać napis Okładka, ale można dać Wykonanie Okładki: XXX - i to bym umiejscowił pod kredkami normalnymi (a przed napisem "Strona grupy", a nie gdzieś z boku, jak jest teraz.

^Tarpan, teraz kilka uwag odnośnie twojej.
- logo, przód okładki, wywaliłbym japońskie krzaczki i Tytuł bym dał trochę do góry i w prawo.
- tylna część, górny prawy róg, jakieś tam krzaczki są - wymazać to
- opis, ładniej mógłbyś go zrobić (wyjustować, bo takie brzydkie wcięcia są z lewej strony i w niektórych miejscach zdania poprzenosić do nowej linii: patrz 5 linijka od końca, 1 słowo z nowego zdania w końcu linii).
- dodałbym adres strony
- wywaliłbym to DVD z grzbietu.

To chyba tyle.

P.S Bardziej podoba mi się okładka Dankana, ale obydwie są całkiem niezłe, więc można by tą i tą udostępnić, jak by ktoś chciał sobie np. wydrukować
Edytowane przez KieR dnia 05-06-2011 14:06
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 14:15
KieR napisał/a:
- Tytuł japoński - na co to komu tak prawdę mówiąc? Ja bym te krzaczki wywalił, a dał np. Tytuł: Seiken no Blacksmith + w nawiasie The Sacred Blacksmith.
- Okładka - może zostać napis Okładka, ale można dać Wykonanie Okładki: XXX - i to bym umiejscowił pod kredkami normalnymi (a przed napisem "Strona grupy", a nie gdzieś z boku, jak jest teraz.

^Tarpan, teraz kilka uwag odnośnie twojej.
- wywaliłbym to DVD z grzbietu.

Te 3 podpunkty z wypowiedzi KieRa proszę zignorować, bo imo jest dobrze, jak jest, a resztę możecie poprawić, bo faktycznie dobrze prawi ;p.

Dankan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 14:50
@^Tarpan
No widzisz, wcale to nie takie trudne i też ładnie wyszło.
Jak ja robiłem to powoli dodawałem i szukałem odpowiedniego
efektu. Aż w końcu spojrzałem na Mangi na półce i se mówię
czemu by nie, spróbujemy - efekt końcowy widać ;-)

KieR napisał/a:
- Strona Grupy - daj: Strona grupy (wyżej wszędzie 2 słowo dawałeś z małej, to po co tutaj dałeś z dużej?)

1 "Strona Grupy" - wkradł się krasnoludek
2. "Tytuł japoński" - zostanie jak jest, zrezygnowałem z oryginalnego na okładce, wiec już nie zrezygnuje w opisie
3. "Okładka: Dankan" - tak zostanie, nie chciałem angielskiego, "Desing by Dankan" czy "Wykonanie okładki: Dankan" miało być prosto, kozacko, zabawnie "Okładka: Dankan". A umiejscowienie, no autor chce się wyróżnić, cóż poradzić

Plik poprawiony ten sam, nie robiłem następnej wersji, bo nie widzę potrzeby

http://www.mtvk.p...adkav2.png

a tu pomniejszony do wglądu

img838.imageshack.us/img838/1831/okadkav2small.png

Edytowane przez Dankan dnia 05-06-2011 14:50
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 15:20
http://www11.spee...ad/dvd.png

To DVD i krzaczki według mnie fajnie wygląda, więc zostawiłem. Zmieniłem trochę czcionkę opisu oraz creditsu i poprawiłem co było trzeba, a z tym umiejscowieniem logo jest mały problem, w oryginale tam było inne logo i po jego usunięciu to miejsce trochę brzydko wygląda, więc wolałem czymś przykryć *rolleyes* .

Edit. Poprawione .

Edytowane przez Tarpan dnia 05-06-2011 15:42
Yoshimori
Użytkownik

Dodane dnia 05-06-2011 15:21
Dankan:
No i dobrze, że KieRa nie posłuchałeś, bo ten japoński tytuł pasuje ^^
I jeszcze jedno: jak dawałeś "www.blasmi.com", to mogłeś też dać "www.jinja-temple.pl", albo ogólnie "blasmi.com" i "jinja-temple.pl". To już jak wolisz, ważne żeby było ujednolicone .

Tarpan:
Jak wyżej, krzaczki ładnie się prezentują .
Jednak znowu mam zastrzeżenia do tych creditsów . Czcionka lepiej się prezentuję, ale mógłbyś ją trochę zmniejszyć, bo teraz jest trochę zbyt inwazyjna względem listy odcinków, no i minimalnie nachodzi na Cecily .

Tak poza tym obie prace bardzo dobre .

Edytowane przez Yoshimori dnia 05-06-2011 15:25
^Sacredus
Administrator

Dodane dnia 05-06-2011 16:39
@Dankan
Brawo, świetna okładka

@T3NCHU
Super Administrator

Dodane dnia 05-06-2011 23:35
Moja okładka V2.
Właściwie wszystko zrobione od nowa.
Chylę czoło przed Dankanem i Tarpanem, wzorowałem się na Was panowie.

Krzaków z przodu okładki nie chcę usuwać bo wzorowałem się oryginalnym wyglądem, aczkolwiek 'The Sacred Blackskith' zamieniłem na 'Seiken no Blacksmith'.

http://www.speedy...ith-v2.png

Oceńcie sami.

Edytowane przez T3NCHU dnia 05-06-2011 23:43
^Tarpan
Użytkownik

Dodane dnia 06-06-2011 00:09
Według mnie, świetne!

Strasznie podoba mi się lewa strona i środek, opis, informacje o wydaniu, screeny, wszystko wyszło bardzo fajnie. Ten duży japoński tytuł po prawej trochę dziwnie wygląda, ale i tak jest super .

Muszę poprawić w swoim tę nieszczęsną lewą stronę, bo w porównaniu z Dankanem i T3NCHU wypada słabiutko .

Edytowane przez Tarpan dnia 06-06-2011 00:11
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
©Jinja-Temple 2008-2021 - Kopiowanie treści, materiałów bądź innych elementów zamieszonych na stronie bez zgody ich autora jest zabronione!

Polityka Prywatności